18/05/2010 18:36

Panaikintas avansinis pridėtinės vertės mokestis

Priimtas sprendimas nuo š. m. gegužės 1 d. iš esmės atleisti verslą nuo avansinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėjimo yra parama šalies įmonėms, sunkmečiu susiduriančioms su apyvartinių lėšų trūkumu. Šias lėšas įmonės galės panaudoti kitoms reikmės, be to, sumažės įmonėms tenkanti administracinė našta.
Atsižvelgus į verslo poreikius ir valstybės galimybes, Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pasiūlymui nuo 100 tūkst. iki 10 mln. litų padidinti ribą, nuo kurios įmonėms reikia mokėti avansinius PVM mokėjimus. Nuo avansinio PVM atleistos įmonės PVM jos mokės bendra tvarka kas mėnesį už praeitą laikotarpį. Šis sprendimas neturės esminės įtakos valstybės biudžeto piniginiams srautams.
Prievolė mokėti avansinius PVM mokėjimus išliks tik labai stambioms įmonėms, kurių apyvartos yra labai didelės, o jų veikla dažniausiai orientuota tik į šalies vidaus rinką ir vidinį vartojimą. Tačiau joms avansiniai PVM mokėjimai leis išvengti didesnės mokestinės naštos pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, kai jo pabaigoje reikėtų sumokėti visą apskaičiuotą mokesčio sumą. Primename, kad eksportui taikomas 0 proc. PVM tarifas.
Šiuo metu avansinį PVM mokėti reikia, kai įmonių vidutinė mokėtina į biudžetą suma už mokestinį laikotarpį, per 3 kalendorinius mėnesius paeiliui viršija 100 tūkst. litų; PVM mokėtojams, gaunantiems pajamas vien iš statybos ir montavimo darbų bei tiems, kurių pajamos iš žemės ūkio produkcijos ar paslaugų teikimo praėjusiais kalendoriniais metais sudarė ne mažiau kaip 50 proc. visų pajamų, – jeigu viršijo 200 tūkst. litų.
LR Finansu ministerija
2010-04-22
 

—————

Back


Contact

Buhalterinės paslaugos, konsultacijos

Vilnius, Smolensko g. 6

UAB"Finvision solutions"
+370 5 2138578
Skype:finoffice7apskaita,steigimas, buhalterija, steigimo,buhalterinė apskaita,buhalterinės apskaitos, buhalterines, buhalteriu,uab steigimas, įmonių steigimas, imones steigimas,apskaitos tvarkymas, apskaitos vedimas, apskaitos kaina, buhalteriai, uab apskaita,imones apskaita, imoniu apskaita,buhalterines paslaugos, apskaitos paslaugos,steigimo paslaugos, imoniu steigimo paslaugos, parduoda uab, uab pardavimas, parduodamos imones, perka imone, imoniu pardavimas, imones pardavimas ir pertvarkymas, individualios imones pertvarkymas i uab